progenes


Понятно о непонятном


Previous Entry Share Next Entry
Про законопроект
progenes
Я трохи оговталась і накатала про законопроект


Отже, згідно нового законопроекту " про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони використання генетично модифікованих організмів" забороняється все ГМО, крім науково-дослідних цілей. ГМО рослини заборонені будь-які, а також забороняється ввезення харчових продуктів, косметичних засобів, лікарських засобів, кормових добавок, ветеринарних та мікробіологічних препаратів, які містять ГМО або отримані з їх використанням, для безпосереднього вживання за призначенням.

Що це означає. Викреслюєм рекомбінантні вакцини, гормони (інсулін, глюкагон, гормон росту, гонадотропін, фолікулостимулюючий гормон), плазміноген, інтерферон. Викреслюємо також всі рестрикційні ензими для біотехнології, терапевтичні моноклональні антитіла проти лімфом, артриту, раку грудей, астми і склерозу і діагностичні антитіла для діагностики сніду і всі інші для ELISA і вестерн-блоти. Викреслюєм також рібофлавін, він же вітамін В2 з косметики і добавок тваринам, разом з ним біотін і вітамін С. Купа аміно- і органічних кислот, які виробляються генетично-модифікованими бактеріями викреслені. Антибіотики пеніцилін, цефалоспорін, цефаміцин. Протипухлинні агенти - антрацикліни і епотілони. Набридло перераховувати. Знайдіть це все тут самі і викресліть всі здобудки людства.

Викресліть також всі стійкі до шкідників і гербіцидів кукурудзу, рапс і сою - трансгени першого покоління, заради боротьби з якими це все і затівається. Припустим, без них можна обійтись. Поки що.

Викресліть всі власні наукові розробки, тобто ввіз будь-яких рекомбінантних плазмід. Бо дозвіл на ввіз дається для науково-дослідних робіт, але зовсім не для технологічної розробки. Біотехнологію, як науку, в Україні можна викреслити взагалі. А свого часу саме українська біотехнологічна наука дала потужних науковців для всього світу.

Викресліть всі майбутні ГМО, навіть якщо вони будуть корисні для споживача - будуть мати більший вміст вітамінів, мати кращі смакові характеристики, тощо. Викресліть всі ГМО нового покоління, яке буде стійде до посухи, мати більшу врожайність, розмір плода. Використання нових технологій на кшали CRISP та TALEN - забудьте. Вони будуть десь там, тільки не в Україні.

Все. Викреслили? Що тепер у нас залишиться. Дивимось пояснювальну записку.

"Нормативно-правова база у сфері регулювання ГМО має відповідати вимогам статті 3 Конституції України, відповідно до якої людина, її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю." - саме через це ми викреслили купу ліків і медичні діагностичні препарати?

"не можна водночас не враховувати результати незалежних досліджень, які доводять, що ГМО призводять до онкологічних захворювань, безпліддя, алергії, токсикозів, смертності і захворюваності новонароджених, генетичних каліцтв, зменшення чисельності та зникнення багатьох видів тварин та рослин, руйнації біосфери. Безпечність впливу ГМО на здоров’я людини та живі організми не підтверджена наукою. " -

Наука не знає ЖОДНИХ прикладів, коли б ГМО призводили до вищезгаданих ефектів. Це виключно брехливе твердження, яке розраховане на те, що народ України тупе бидло, яке готове заковтнути будь-який популістичний аргумент.

"Пріоритетним напрямом правового регулювання відносин щодо використання ГМО полягає в неможливості повного виключення ризику, але, як правило, заборона є єдиним правильним рішенням за умови відсутності абсолютної впевненості в безпеці продовольства для людей та біорізноманіття." - під цей аргумент треба заборонити абсолютно все.

"Також даний Законопроект відповідає статті 3 Конституції України, відповідно до якої людина, її життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю та статті 16 Основного Закону, згідно з якою забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, …, збереження генофонду українського народу є обов’язком держави." - генофонд українського народу яким боком? Заборона на лікування трансгенними препаратами його трошки "оздоровить", чи як?

Реалізація ГМ-free сільського господарства можлива тільки одним єдиним способом. Агрофірми самі, без законів і підказок, вирощують продукцію, яка буде на їхній погляд більш конкурентноздатна. Вони самі проводять моніторинг, сертифікацію і вирощують без ГМО, якщо вважають, що на таку продукцію є попит.

Будь-яка регуляція - це катастрофа і відкидає Україну в минуле сторіччя, наглухо закриваючи двері в майбутнє.

Спекуляція брехливими і популістичними аргументами - це просто підла і цинічна маніпуляція громадською думкою. Особливо прикро, що в співаторах законопроекту людина з навколобіологічною освітою.

Я сподіваюсь, що депутати схаменуться, а громадськість не дасть ввести себе в оману.

  • 1
Складывается впечатление что законы для Украины и России пишут в одном и том же центре, причем вредительском. Это могло бы быть шуткой, но вот вопрос: кто контролирует аграрный сектор там и там, не одни ли лица?

Отсюда плохо видно, но рискну предположить что ушибленные совком недобитки среди ЛПРов, мягко говоря, не добиты (про Россию не говорю - у нас мединские, онанищенки и прочие менялы совести на партбилет цветут без удобрений).

что интересно, среди авторов законопроекта преимущественно аграрии. даже интересно, им-то чем ГМО насолило

конкуренция... урожайность высокая... платить надо монополисту за семена... там не все так просто

но вот что они под это дело могут и вправду лекарства и вакцины пригрести - это каменный век :(((

и топор. каменный. а у меня друг диабетик, к примеру.

(Deleted comment)
(Deleted comment)
У меня нехорошее подозрение, что эту поправку про запрет продуктов медицинской биотехнологии подкинули чисто для дискуссии. По принципу - ну хорошо, эту поправку мы потом уберем, но все остальные запреты оставим.

(Deleted comment)
Рехнуться можно.

>не можна водночас не враховувати результати незалежних досліджень, які доводять, що ГМО призводять до...
Ну учитывая то, что в принципе хоть какой-то потенциальный вред ГМО(не будем сейчас о дизайне тех исследований) доказан на крысах, а не людях, то можно предположить, за кого держат население Украины.

ссылочку на "доказательства", пожалуйста. Почитаю для общего развития, так сказать.

З глузду з"ихали зусим вы там

Ну вот вам последствия евромайдана, наслаждайтесь.

В России запрет ГМО тоже последствия Евромайдана? Просто идиотизм интернационален.

Европейцы гадят, это их фишка, сокращать рессурсную базу биотехнологических компаний США, сами европейцы критически отстали в технологиях.

Интересно, что имеет по этому поводу сказать автор, который насколько я понимаю как раз занимается этими технологиями в европе?

Чисто гипотетически от поедания сырой ГМ "Bt-кукурузы", содержащей бактериальный белок-токсин для уничтожения мотыльков-вредителей, может начаться диарея. А от ГМ кукурузы VIRGIN 299 диареи не будет, т.к. в ней содержится всего лишь невинный белок-антифриз взятый у какого-то жучка хрущака. Поэтому не стоит есть кукурузу сырой, особенно если она кормовых сортов :)))

А який дебіл розробив і зареєстрував ОЦЕ?

Чому такими питаннями займаються економісти та менеджори?! З ініціаторів лише один Люшняк якийсь-то там агроном. А інші тут до чого? Як доросла людина взагалі може собі дозволити розробляти законопроекти щодо теми, в якій не тямить?

=================
Занотував з вікіпедії про всяк випадок:

1)Люшняк:
*Львівський національний аграрний університет, спеціальність «Плодоовочівництво і виноградарство»

2)Кутовий:
*Національна академія СБУ (м. Київ)
*Київський національний економічний університет
*Міжнародному інституті менеджменту (м. Київ).

3)Дубневич Б.:
*Взуттєве училище
*Інститут економіки та менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», спеціальність "менеджмент зовнішньоекономічної діяльності".

4)Дубневич Я.:
*Національний університет «Львівська політехніка», спеціальність «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»
*Дніпропетровський інститут залізничного транспорту, спеціальність «Облік і аудит»

5)Юринець:
*Львівський політехнічний інститут, спеціальність "економіка і менеджмент"

6)Кіт:
*Львівський політехнічний інститут, спеціальність "інженер з автоматизації виробничих процесів".
*Інститут економіки при Нітрянському сільськогосподарському університеті в Словаччині, спеціальність "прикладна економіка та управління персоналом."

7)Рибак
*Магістр управління суспільним розвитком. Навчався у Національній академії державного управління при Президентові України на факультеті вищих керівних кадрів.

>Як доросла людина взагалі може собі дозволити розробляти законопроекти щодо теми, в якій не тямить?

Ну это же риторический вопрос? Если нет, то эффект Даннинга-Крюгера никто не отменял.

прививка от гепатита В входит в календарь обязательных прививок. Так что не примут такое, оно войдет в противоречие с уже существующим законом о прививках.

PS. по слову "фефалоспорин" гугл нашел, какие сми вас уже процитировали: http://nr2.com.ua/health/Voyuyushchie-s-GMO-nardepy-ostavyat-ukraincev-bez-insulina-vitaminov-i-lekarstva-ot-raka-mnenie-112540.html

цефалоспорин - опечатка.

А якщо не схаменуться? Чи допоможе, наприклад, петиція на сайті президента?

Треба спробувати. Пiдтримую!

Вы раньше на двух языках писали :(
Очень сложно разобрать. В общих чертах только понятно.

ну... иных слов кроме "яжказав" нет. и не надо спихивать на недобитков и т.п. это и есть лица людей выдающих себя за власть после майдана. в конце концов аборты тоже не пр а именно свобода пыталась запретить, да и очень полезным препаратом для якобы лечения рака известно кто торговал. все майданподдержавшим посвящается

З копійкою циганчук
По ярмарку ходить
І купив би, може, що,
Та все не знаходить.

Усе таке дороге,
А в нього копійка,
По копійці тільки хрін
Продає жидівка.

Мнявся бідний циганчук,
Далі, що робити?
Без гостинця ж не іти,
Треба щось купити!

До жидівки і побіг,
Купив того хрону,
За пазуху положив
Та й пішов додому.

От удома циганчук
Свіжий хрін смакує,
В носі крутить та вертить,
Сльози не вгамує.

А все-таки неборак
Хрону не кидає,
Іскривився, плаче, їсть
Та все примовляє:
«Плачте, очі навісні,
Щоб повилізали!..
Таже ж бачили самі,
Що ви купували!..»

Причем тут ВОС? В правящей коалиции их нет.
И большинство "страшилок" про них - продукт кремлёвской нацистско-украинофобской пропаганды.

>национализм каким бы он не был хоть папуа-новогвинейский, простите, напрочь снижает рациональность.

Чепуха. Я националист и системный программист - а тут без рациональности никак.
И да, я за ГМО.

От хочется взять и у-ать!(с) В смісле авторов єтого бредовейшего закона...

  • 1
?

Log in